Boyut: 1000x60

Film izle | HD film izle | Full film izle | Yerli Film izle | Dizi izle | Full dizi izle | Yerli dizi izle | netflix izle | Çocuk Sinema filmleri izle

Animasyon filmi İzle | Watch Cartoon Movies | Watch Cartoons Online | Watch Netflix | SeeHD | SeeMovies | TV SeriesGüney Kore filmleri İzle

| Film izle | HD film izle | Yerli Film izle | netflix izle | Watch Netflix

2022 filmleri izle
6.4
Türkçe Altyazılı
2018
7.0
Türkçe Altyazılı
2018
5.3
Türkçe Dublaj
2016
6.2
Türkçe Altyazılı
2020
6.0
Türkçe Altyazılı
2021 filmleri izle
7.0
Türkçe Altyazılı
2022 filmleri izle
6.3
Dublaj & Altyazı
2019
6.6
Türkçe Altyazılı
2022 filmleri izle
8.8
Türkçe Altyazılı
2022 filmleri izle
Türkçe Altyazılı
2017
8.0
Türkçe Altyazılı
2021 filmleri izle
7.3
Türkçe Altyazılı
2019
3.5
Dublaj & Altyazı
2018
6.5
Dublaj & Altyazı
2021 filmleri izle
6.7
Dublaj & Altyazı
2022 filmleri izle
6.9
2016
6.3
Türkçe Altyazılı
2019
7.9
Türkçe Altyazılı
2021 filmleri izle
8.5
Türkçe Altyazılı
2016
8.1
Dublaj & Altyazı

Kore sineması

Kore Sineması Kuzey Kore ve Güney Kore film endüstrisini kapsamaktadır. Geçtiğimiz yüzyıl boyunca Kore hayatının tüm yönlerinde olduğu gibi film endüstrisi de çoğunlukla politik olayların insafına bırakılmıştır. Günümüzde her iki ülkenin de güçlü film endüstrileri vardır ancak Güney Kore filmleri daha geniş bir uluslararası yayım imkânına kavuşmuştur.

Güney Kore filmleri altın çağını 1950 ve 1960'ların sonlarında yaşamıştır ancak 1970'lere kadar yapılan filmler genellikle düşük kalitede görülmektedirler. 2005'lere doğru film endüstrisinin yeniden atağa kalkmış ve halkın üçte biri ithal filmlerden ziyade yerli filmleri izlerken son yıllarda bu durum değişmeye başlamıştır. Güney Kore filmleri Hollywood filmlerinden yerel toplumsal sorunlarla ilgisi ve senaryonun tahmin edilmeyecek şekilde gelişmesiyle ayrılır.

2005 yılında Güney Kore, “Tiyatro başına yıllık gösterilebilecek yabancı film sayısına” sınır koyan yasalar nedeniyle, ithal filmlerden daha fazla yerli film izleyen bir ulus haline geldi. Sinemalarda Kore filmleri 2006'dan beri yılda 73 gün oynatılmak zorunda. Günümüzde Kore filmlerinin Kore gişelerinde çok az istisnalar dışında yabancı filmlerden daha iyi performans gösterdiği görülmektedir.

İlk Dönem

Kore'nin sinema ile tanışması hakkında farklı görüşler ileri sürülmüştür. Japon film tarihçisi Ichikawa'ya göre Kore'de ilk yabancı film 1897 sonbaharında gösterilmiş 1898 yılında ise İngiliz iş adamı Aster House, bir gümüş para veya on boş sigara kutusu karşılığında kısa Fransız filmleri göstermeye başlamıştır. Ancak Ichikawa'nın bu iddiası kesin değildir. Lee Young-il ise 23 Haziran 1903'te Dong-dae-moon Electronic Company'de her gün akşam 8'den 10'a kadar ve Pazar günleri batı filmlerinin gösterildiğini belirtmektedir. Doğrudan kayıtlar olmadığı için bu bilgilerin güvenilirliği konusunda şüphe olmakla birlikte diğer verilerle birlikte her halükarda Kore'de 1903'ten önce film gösterimi yapıldığını kabul edebiliriz.

Sesli Sinema Dönemi(1935-1945)

İlk sesli çekilen Kore filmi Lee Myeong-woo'nun 1935 tarihli Chunhyang-Jeon (춘향전) adlı filmidir. Filmdeki ses tekniğinin gelişkin olmamakla birlikte seyircinin filme tepkisi iyi olmuştu. Film sayısında önemli bir artışa karşılık sesli sinema dönemi sessiz dönemden çok daha fazla işgalci güçlerin sansürüne maruz kaldı. Sessiz sinema dönemdeki filmi izleyiciye anlatan byeonsa, öyküleyicilerin olmaması otorite karşıtı mesajların da artık sansürü sinsice aşamayacağı anlamına gelmekteydi. Bu dönemde Amerikan ve Avrupa filmlerinin gösteriminde de düşüş oldu ve onların yerini Japon filmleri aldı. Kore yapımı filmler Japon işgal hükûmeti için bir propaganda malzemesi haline geldi. 1938'den başlayarak Kore'de tüm film yapımları Japonlar tarafından gerçekleştirildi ve 1942'ye kadar filmlerde Kore dilinin kullanımı yasaklandı.

Kore'nin Parçalanma Dönemi

Güney Kore Sineması

Japonya'nın 1945'te teslim olmasından sonra Kore sinemasında özgürlük temasında anlaşılabilir bir patlama yaşandı. Dönemin en büyük filmi olan Choi In-gyu's Viva Freedom! (자유만세) Japon işgali sırasındaki Kore özgürlük-savaşçıları üzerine yapılmıştı.

Gelişme

1990'ların sonlarından günümüze kadar Güney Kore'de Hollywood filmleri yerli pazardaki hakimiyetini kaybetmiş bulunmaktadır. Şubat 2006'da Kore sinema çalışanları ABD ile yapılan anlaşma sonucu konulan kotaları protesto için kitlesel protesto gösterileri yaptılar. Kim Hyun “Güney Kore film endüstrisi tıpkı diğer pek çok ülke gibi tamamen Hollywood'un gölgesi altındadır. Ulusumuz geçen yıl ABD'ye film ihracatında 2 milyon dolar ABD'den yapılan ithalatta ise 35.9 milyon dolar harcamıştır.” demektedir.

Kuzey Kore casusları hakkında yapılan 1999 yapımı Shiri Kore tarihinde yalnızca Seul'de 2 milyondan fazla bilet satışına ulaşmış ve gişe rakamlarında Titanik, Matrix ve Star Wars gibi yapımları geride bırakmış ve bu başarısıyla Kore'de daha büyük bütçeli yapımların gerçekleştirilmesi için teşvik edici olmuştur.

Oldboy (İhtiyar Delikanlı) filminden bir sahne 2000 yılında JSA (Joint Security Area) büyük bir başarı yakalamış hatta Shiri'yi bile geçme başarısı göstermişti. Bir yıl sonra “Friend” benzer bir başarıyı yakaladı. Romantik komedi My Sassy Girl kendisiyle aynı dönemde gösterime giren The Lord of the Rings ve Harry Potter'i gişede geride bıraktı. 2004'e gelince ise çok Kore yapımının Hollywood filmlerinden daha popüler olduğu görülmektedir.

Kore filmlerinin bu başarısı Hollywood'un da dikkatini çekmekte gecikmemiştir. 2001 yılında Miramax Kore yapımı aksiyon komedi “My Wife is a Gangster”in yeniden çekim haklarını satın almış ve son dönemde Il Mare (The Lake House adıyla Hollywood çevrimi yapılmıştır), Oldboy, My Sassy Girl ve JSA da aynı şekilde Hollywood film şirketleri tarafından yeniden çevrimi yapılan filmler sıralamasına katılmıştır.

2003 yapımı gerilim filmi Janghwa, Hongryeon'ın (A Tale of Two Sisters)büyük başarısı Dreamworks şirketinin filmin yeniden çekim haklarını alması için 2 milyon dolar ödemesini sağlamıştı. Dreamworks Japon filmi The Ring için de 1 milyon dolar ödemişti.

Çoğu Kore filmi Kore halkının birleşme özlemlerini ve ayrılıktan doğan acıyı yansıtmaktadır. Duygulara verilen hareket Kore filmlerini Fransız filmlerine benzer kılsa da Kore film sanayii tüm türlerde ürün vermeye devam etmektedir.

Kore filmleri İzle

En iyi kore filmleri sinemaseverler tarafından sıklıkla araştırılan konulardan biridir. Bu kategoride en popüler yapımlar altta listelenmiştir.

En iyi Kore Filmleri izle

Kore sinemasının en nadide ve en çok izlenen filmlerini listeledik. İçeriğimizde aksiyon, gerilim, korku, aşk, dram ve mafya türlerinden IMDb'den yüksek puan almayı başaran dünyaca ünlü kore filmleri yer alıyor. Ayrıca en iyi filmler listemizde de yer alan ödüllü kore savaş filmlerini de aşağıda bulabilirsiniz. Kore filmi ne izlemeli? En iyi Güney Kore yapımı film hangisi? Sizler de eğer film izlemek için kaliteli bir Kore filmi arıyorsanız yeni ve eski en güzel Kore filmleri listemize göz atmalısınız.

En Güzel Kore Filmleri:

Kore filmlerinin giderek artan popülaritesi Güney Kore sinemasına da yansıdı. En iyi kore filmleri internette izlenme rekorları kırıyor. Özellikle kore filmleri arasında kore aşk filmleri ve dram temalı yapımlar oldukça ilgi görüyor. Sizler için en çok izlenen ve beğenilen güney kore filmlerini derledik aşşağıdaki listeden seçip film izleyebilirsiniz.

Love and Leashes izle

Netflix filmleri arasında yer alan komedi ve romantizm dolu bu kore dramasında ilişkilerine farklı bir boyut kazandırmak amacıyla rızaya dayalı bir takım sözleşmeler getiren çiftin maceralarını izliyoruz. İki iş arkadaşı arasındaki bu anlaşma onlara aşkın ve acının tadını en üst seviyede yaşatacaktır.

Seobok izle

Bilimkurgu türünde eşsiz Kore filmlerinden biri olan Seobok'da ölümsüzlüğün sırrını elinde tutan ilk insan klonu Seobok'u korumakla görevli olan polis memuru Ki Heon'un maceralaarını izliyoruz. Kolunun güvenli bir şekilde taşınması için görevlendirilen eski istihbarat ajanı Ki Heon ölümsüzlüğü ele geçirmeye çalışan kötü niyetli insanlara karşı büyük bir mücadele verecektir. Ancak başarılı ajanın mücadelesi sadece kötülüğe karşı değil ölümcül bir hastalığa sahip olan kendisine karşı da mücadele vermek zorunda kalacaktır.

Space Sweepers (Uzay Süpürücüler)

Distopik filmler listesinde de yer verdiğimiz Kore yapımı bu filmde 2092 yılında geçen bir uzay macerasını izliyoruz. Tae Ho isimli uzay mekiği pilotu ve ekibi uzayda başıboş gezen uyduları toplayarak uzay çöpçülüğü yapmaktadırlar. Bu sırada keşfettikleri gizemli bir araç keşfederler. Kitle imha silahı olan bu cihaz Tae Ho ve ekibinin başına birçok dert açacaktır.

Mission Possible izle

Ajan filmleri severlerin beğeneceğini düşündüğümüz bu Kore filminde Da-hee isimli Çinli bir özel ajanın silah kaçakçılarının peşinden Kore'ye gelmesiyle başlayan hikayeyi izliyoruz. Gizli görev sırasında Koreli Su-han ile tanışan ajanımız onunla birlikte bu gizli görevi yerine getirmeye çalışır. İkili arasındaki yakınlık ise her geçen daha çok komedi ve daha çok tartışmaya dönüşecektir.

Alive (Saraitda) izle

2020 yılının en çok izlenen filmlerinden biri olmayı başaran Kore yapımı Alive filminde zombi salgını sırasında hayatta kalmaya çalışan iki gencin macerasını izliyoruz. Bir sabaha uyandığında evde kimseyi bulamayan Joo-Woo günlük hayatına devam ettiği sırada şehirde hızla yayılan bir zombi salgınından haberdar olur. Bu andan itibaren kendini evine kilitleyen Joo-Woo günlerce hayatta kalmayı başarsa da en sonunda pes ederek intihar kararı alır. Bu sırada karşı binadaki Yoo-Bin'i gören genç adam hayatta kalmak için yeniden umut bulur.

The Call (Telefon) izle

Orijinal Netflix yapımı olan “The Call” filmi Güney Kore sürükleyici korku filmleri türünde karşımıza çıkıyor. Filmde bir seri katil 20 yıl gelecekte yaşayan bir kadın ile iletişim kurar. Seri katil yaşantısını o kadar değiştirmek ister ki gelecekteki kadının hayatı ile oynamaya başlar.

Beasts Clawing at Straws izle

Hasta annesiyle yaşayan ve ona bakmak zorunda olan restoren sahibi başrolümüz ekonomik olarak zor durumdadır. Saunaya gittiğinde dolapta bir çanta dolusu para bulur. Bunun onu rahatlatacağını düşünür ancak işler daha karışık hale gelir.
Günün Filmi
D.P. 1. Sezon İzle
9.1
2021 filmleri izle

Yeni Filmler

Jurassic World: Hâkimiyet izle
5.9 2022 filmleri izle
Dont Look Up izle
7.5 2021 filmleri izle
The Matrix Resurrections 2021 izle
7.1 2021 filmleri izle
Hırsızlar Ordusu izle
7.5 2021 filmleri izle
Dune: Çöl Gezegeni 2021 izle
8.1 2021 filmleri izle
Son Yorumlar
alp, 1 gün önce
son dönmede yapılmış en ıyi filmlerden...
Seehdfilm, 2 gün önce
Hocam Bu şekilde geldi bize çevirisi henüz yok. düşerse hemen eklemeye çalışıcam
Denizci, 4 gün önce
Hocam alt yazılı hiç bir yerde yok neden acaba oyuncularda tanıdık nette düştüğü ilk gün çevrilmesi lazımdı bunun
Seehdfilm, 1 hafta önce
Merhabalar Hocam henüz düşmedi çıkar çıkmaz eklenecektir.